سربروس آموزش اموزش میلیون دستگاه فرهنگیان

سربروس: آموزش اموزش میلیون دستگاه فرهنگیان آموزش پرورش اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آقایانی که فشار می‌آوردند خبر رسان تلگرام فیلتر شود امروز از آزادی بیان و کرامت سخن می‌گویند / تاج‌زاده

معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: خوشحالیم که کاندیداهای اصولگرا هم مجبورند موقع رای گرفتن با ادب با مردم صحبت کنند و از آزادی بیان بگویند چون می‌دانند ای

آقایانی که فشار می‌آوردند خبر رسان تلگرام فیلتر شود امروز از آزادی بیان و کرامت سخن می‌گویند / تاج‌زاده

تاج زاده: آقایانی که فشار می آوردند خبر رسان تلگرام فیلتر شود امروز از آزادی بیان و کرامت سخن می گویند

عبارات مهم : ایران

معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: خوشحالیم که کاندیداهای اصولگرا هم مجبورند موقع رای گرفتن با ادب با مردم صحبت کنند و از آزادی بیان بگویند چون می دانند این ملت چنین نگاهی دارد.

به گزارش ایلنا، مصطفی تاج زاده در مراسم افتتاحیه کمیته بازیگران و صورت های معروف ستاد اصلاح طلبان پهنه شمال تهران؛ گفت: اگر شرایط عادی بود و حساسیت هایی که به آنها اشاره خواهم کرد نبود؛ بازهم رای من حسن روحانی بود و جهت او تبلیغ می کردم و می گفتم کشور عزیزمان ایران امروز به مدیر جمهوری مانند روحانی نیاز دارد. ولی امروز کشور ما حساسیتی دارد که لزوم گزینش روحانی را زیاد می کند. حتی این ضرورت رای دادن به تنهایی نیست بلکه باید تلاش کنیم ایرانیان بیشتری را به صحنه بیاوریم و قانع ارزش کنیم تا در آینده غبطه نخوریم.

آقایانی که فشار می‌آوردند خبر رسان تلگرام فیلتر شود امروز از آزادی بیان و کرامت سخن می‌گویند / تاج‌زاده

تاجزاده ادامه داد: لحطاتی وجود دارد که اگر از آنها درست استفاده کنیم؛ آینده کشور روشن می شود و آیندگان می توانند از آن حداکثر بهره را ببرند و اگر درست گزینش نکنیم سالیان سال گرفتار می شویم.

این فعال سیاسی با طرح این پرسش که در شرایط عادی آیا باید به روحانی رای داد؟ گفت: از منظر اقتصادی علمی ترین راه این است که بررسی کنیم اوضاع اقتصادی مردم در سطح کلان و فردی چه بود؟ جهت اینکه بدانیم در چهار سال دولت حسن روحانی رو به پیش بوده ایم یا پس، باید مقایسه کنیم در سال ۹۲ و امروز یعنی سال ۹۶ کجا بوده و هستیم. اگر بخواهیم از منظر معیشت مردم نگاه کنیم می بینیم که در فاصله سال ۸۸ تا ۹۲ بیش از ۴۰۰ درصد زیاد کردن قیمت داشتیم درحالیکه کالاها در فاصله سال های ۹۲ تا ۹۶ شاهد ۵۰ درصد زیاد کردن قیمت بوده. یعنی این میزان به یک هشتم کم کردن یافته هست. درحالیکه قیمت نفت نصف شده است بود و می دانیم که اقتصاد کشور ما متکی بر نفت هست. این یعنی فشار اقتصادی بر مردم هشت برابر کمتر شده است است.

معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: خوشحالیم که کاندیداهای اصولگرا هم مجبورند موقع رای گرفتن با ادب با مردم صحبت کنند و از آزادی بیان بگویند چون می‌دانند ای

تاجزاده به ذکر خاطره ای پرداخت و گفت: در سال ۸۸ تا ۹۲ در زندان با تعداد معدودی در ارتباط بودم. نگهبان های من هر وقت مرا می دیدند به خصوص بعد از سال ۹۰ چند پرسش می پرسیدند و می گفتند ما مقدار کمی پول داریم با این پول بهتر است طلا بخریم، دلار بخریم یا آن را در بانک بگذاریم و سودش را بگیریم یا کالایی خریداری کنیم؟ در واقع آن روزها مردم کاملا احساس می کردند که ارزش پولشان به صورت روزانه کم کردن پیدا می کند و می درخواست کردند بدانند باید چگونه با این عنوان مقابله کنند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه نوعی آرامش در جامعه برقرار شده است که غیر از دور کردن سایه جنگ از کشور هست، گفت: رشد ملی کشور به مثبت ۸ رسیده هست. بعضی ها می گویند خیلی از این رشد جهت نفت هست. جوری این حرف را می زنند که انگار قبلا آمار به چیزی غیر از نفت وابسته بوده است.

تاجزاده به مناظره دوم تلویزیونی روحانی و سایر نامزدها اشاره کرد و گفت: ما در این مناظره سرمان را اوج گرفتیم که از کسی حمایت کنیم که اندیشه برنامه اصلاح طلبی را دنبال می کند حتی اگر خودش را اصلاح طلب نداند. در این مناظره کسی جرات نداشت به آقای روحانی بگوید که در ۴ سال دولتش رقبایش را محدود کرد. حزبی را بست. پرونده سازی یا تجمعی بهم زد. تنها گلایه ای که از آن شد به خاطر چند کلمه ای بود که روحانی در چند صحبت اش گفته بود. همین را مقایسه کنید با کسانی که همین امروز اگر به آنها بگوییم بالای چشم تان ابرو هست؛ فردا احضاریه دم در منزل اش می فرستند. آدم عادی که هیچ، نماینده مجلس اگر انتقاد کند و بگوید گزارش بدهید، شبانه دم منزل اش می ریزند تا دستگیرش کنند. آن وقت آقای رییسی دم از دفاع از آزادی بیان می زند.

آقایانی که فشار می‌آوردند خبر رسان تلگرام فیلتر شود امروز از آزادی بیان و کرامت سخن می‌گویند / تاج‌زاده

تاجزاده ادامه داد: البته خوشحالیم که کاندیداهای اصولگرا هم مجبورند موقع رای گرفتن با ادب با مردم صحبت کنند و از آزادی بیان بگویند چون می دانند این ملت چنین نگاهی دارد.

این فعال سیاسی به ذکر خاطره دیگری از وقت زندان خود پرداخت و گفت: گاهی با بازجویم بحث می کردیم. او می گفت آمار گرفته ایم و می دانیم حدود ۹۰ درصد مردم از گشت ارشاد راضی هستند و شما روشنفکرها که با آن مخالفید در اقلیت هستیم. گفتم بسیار خب پیشنهاد می کنم اگر اینقدر واقعا مردم به این طرح راضی هستند به نامزد ریاست جمهوری تان بگویید اعلام کند ما سراسر کشور را گشت ارشاد می کنیم ولی مطمئنم حتی یک نفر از نامزدهای ریاست جمهوری هم نیست که بخواهد این شعار را بدهد حتی آقای قالیباف و رییسی هم در تبلیغاتشان از این شعارها نمی دهند.

معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: خوشحالیم که کاندیداهای اصولگرا هم مجبورند موقع رای گرفتن با ادب با مردم صحبت کنند و از آزادی بیان بگویند چون می‌دانند ای

وی خاطرنشان کرد: ۴ سال آقای رییسی و دوستانش فشار آوردند که خبر رسان تلگرام فیلتر شود و گلایه کردند که آیا شورای عالی اینترنت تشکیل نمی شود تا خبر رسان تلگرام را فیلتر کند ولی امروز همین آقا صحبت از آزادی بیان و کرامت می کند. البته شنیده ام یکی از مراکز رسما نامه داده و خواسته یک هفته مانده به برگزاری انتخابات باید خبر رسان تلگرام فیلتر شود البته دولت در برابر این حرف ها ایستاده هست. با اینکه در همین خبر رسان تلگرام بود که فیش های نجومی مطرح شد و با اینکه در کوتاه مدت دولت از این قضیه لطمه دید و قضیه فیش های نجومی در همین خبر رسان تلگرام مطرح شد ولی دولت مخالف فیلتر شدن خبر رسان تلگرام هست. اینترنت به کسی رحم نمی کند و هر کجا فسادی ببیند آن را فریاد می زند. این ممکن است در کوتاه مدت باعث لطمه شود ولی در بلندمدت به نفع جامعه است.

او به کتاب سانسورهای وقت وزارت مصطفی میرسلیم اشاره کرد و بیان کرد: این کتاب خیلی خنده آمیز و در عین حال گریه دار هست. البته خوشحالیم که همین مردها امروز می گویند طرفدار آزادی بیان هستند.

آقایانی که فشار می‌آوردند خبر رسان تلگرام فیلتر شود امروز از آزادی بیان و کرامت سخن می‌گویند / تاج‌زاده

این فعال سیاسی در بخش دیگری از صحبت هایش به موفقیت بین المللی دولت روحانی اشاره کرد و گفت: از نظر بین المللی وظیفه ما روشن است و منتظریم اتفاق بزرگی بیفتد ولی مخالفان جهت دیدن حسن روحانی با آن اتفاق می جنگند. برجام کار بسیار بزرگی بود. کاری که می تواند مدلی جهت حل اختلافات داخل کشور و منطقه و دنیا باشد. اهمیت برجام این است که در طول ۴ سال دیگر کسی دلواپس نیست و این آرامش را در عرصه بین المللی دارد که اتفاقی نخواهد افتاد و دیگر کسی نگفته می خواهیم به کشور عزیزمان ایران حمله کنیم. این گزینه تقریبا از روی میز برداشته شده است آنهم در منطقه آشفته ای مانند خاورمیانه.

تاج زاده ادامه داد: می گویند به خاطر مردم بوده که برجام اتفاق افتاده بله همه چیز به خاطر مردم است ولی مگر قبل از دولت روحانی؛ مردم نبودند. یکی دیگر می گوید به خاطر وجود نیروهای مسلح هست. معلوم است که ما طرفدار حضور نیروهای مسلح نیرومند هستیم. هیچ دولتی نیست که نیروی مقتدر نخواهد چون در منطقه ای هستیم که انواع تهدیدها ما را احاطه کرده ولی همه بحث این است که باید جریانی می بود که بتواند از این حامی ملی و اقتدار نیروهای مسلح امنیتی حمایت کند به گونه ای که جامعه احساس کند با حرف اتفاقی قرار نیست امنیت کشور زیر پرسش برود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه اگر امروز به جای حسن روحانی، جلیلی یا کسی مانند احمدی نژاد رییس جمهور بود حتما ترامپ به کشور عزیزمان ایران حمله می کرد گفت: ولی با حضور روحانی ترامپ حتی یک گام نسبت به رییس جمهور قبلی خود نتوانست جلوتر بیاید. کشوری که رییس جمهور آن سید محمد خاتمی و حسن روحانی باشد، خطر نیست.

او ادامه داد: کشوری که وزیر خارجه اش جواد ظریف هست، کسی نمی تواند علیه او بسیج شود. آیا عده ای در داخل برجام را محکوم می کنند؟ می خواهند روحانی تبدیل به مدیر موفقی نشود که مردم بگویند در سطح منطقه از روحانی می تواند برجام دیگری بسازد و سایه شوم جنگ را از منطقه دور کند.برجام را خفیف می کنند تا اهمیت کار روحانی کم شود ولی همه اختلاف ها در تعطیل کردن برجام با تامین برجام است.

معاون سیاسی وزارت کشور دولت اصلاحات یادآور شد: ما می خواهیم بگوییم هنگامی که با آمریکا و انگلیس به توافق رسیدیم با هر قدرت دیگری هم می توانیم توافق کنیم. مخالفان قبول دارند سایه شوم جنگ با برجام از سر کشور برداشته شد ولی می خواهند بگویند کار روحانی نبود. باشد ما هم می گوییم اصلا کار حسین الله کرم بوده است!

تاج زاده با اشاره به جزوه ای که ابراهیم رییسی با عنوان “چرا رییسی” منتشر کرده بود گفت: ادبیات این جزوه، ادبیات جبهه پایداری هست. مشاورانش به او گفتند این ادبیات همان ۴ میلیون رای جلیلی را می آورد.

او ادامه داد: واکنش‌ها این افراد پر از تناقض هست. اگر می گویند اسلام و کشور عزیزمان ایران هراسی باید از بین برود آیا در عین حال به صورت وسیع مطرح می کنند که باید به نوعی عمل کرد که دنیا از کشور عزیزمان ایران بترسد.

این فعال سیاسی تاکید کرد: اگر ما در انتخابات رییس جمهورمان را تعیین نکنیم دیگران این کار را می کنند. ۲۹ اردیبهشت چه ما بر سر صندوق بیاییم و چه نیاییم رییس جمهور بعدی گزینش خواهد شد. مخالفان می خواهند گزینش کم رونق شود تا خودشان پیروز شوند. ولی این همه مقایسه با افکار و شرایط عادی است باید نگاهی هم به شرایط حساس و ساختاری که اکنون داریم کنیم .

تاج زاده به اوضاع اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر اقتصاد کشورما در سه بخش تقسیم می شود. ۳۵ درصد اقتصاد از طریق نفت و گاز و موارد دیگر در دست دولت هست. ۳۰درصد در دست نهادهای عمومی غیر پاسخگو به مجلس و ۳۵ درصد دیگر در دست بخش شخصی هست. در کشور ما دولت پنهان می خواهد این ۳۵ درصد اقتصاد دولتی را در اختیار داشته باشد تا براساس آن تمامی گلوگاه های اقتصادی کشور را در دست بگیرد.

تاج زاده با بیان اینکه چاره ای نداریم جز این که با دقت گزینش کنیم گفت: ما در مناسبات بین المللی در شرایط حساسی هستیم که موقعیت ما را بسیار شکننده کرده است و با نخستین اشتباه ممکن است کشورهای منطقه درگیر جنگ شوند چیزی که دیگر جبران پذیر نیست. اگر خطایی شود یک بازی باخت – باخت به همه تحمیل می شود همانطور که در سوریه همه باخته اند و جهت بیست سال آینده این کشور باخته است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه ما در شرایط بسیار حساس منطقه ای هستیم و ترامپ هم این حساسیت را زیاد کردن داده هست، ادامه داد: انتخابات این دوره ریاست جمهوری جهت آینده کشور عزیزمان ایران است نه صرفا جهت ۴ سال.

تاج زاده خاطرنشان کرد: ملت کشور عزیزمان ایران از وقت مشروطه تا امروز تقدیرشان را خودشان رقم زده اند و تعیین کننده آینده کشور بوده اند باید امروز این میراث را پاس بداریم و جهت آینده تصمیم بگیریم.

او در آخر تصریح کرد: می خواهند ما را مجبور کنند بین دوگانه امنیت ، آزادی گزینش کنیم ولی ما این دوگانه را دروغ می دانیم و می گوییم ملت می تواند هر دو را با هم داشته باشد.

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | تلگرام | ایرانی | ایرانیان | حسن روحانی | آزادی بیان | دولت روحانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs