سربروس آموزش اموزش میلیون دستگاه فرهنگیان

سربروس: آموزش اموزش میلیون دستگاه فرهنگیان آموزش پرورش اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ماموریت خاص رئیس‌جمهور!

ماموریت خاص مدیر جمهور، این روزها گزینش کابینه تازه هست. کمتر از یک ماه تا آخر عمر دولت یازدهم باقی مانده و انبوهی از انتظارات و مطالبات از شیخ دیپلمات، او را ب

ماموریت خاص رئیس‌جمهور!

ماموریت خاص مدیر جمهور!

عبارات مهم : حسن روحانی

ماموریت خاص مدیر جمهور، این روزها گزینش کابینه تازه هست. کمتر از یک ماه تا آخر عمر دولت یازدهم باقی مانده و انبوهی از انتظارات و مطالبات از شیخ دیپلمات، او را بر آن داشته تا جهت چینش هیات دولت تازه دست به کار شود. افکار عمومی و رأی دهندگان به حسن روحانی مطالبات بسیاری از او در حوزه های متفاوت دارند. از سوی دیگر انتظار دارند که روحانی از صاحبنظران در عرصه های متفاوت مشورت بگیرد.

ماموریت خاص رئیس‌جمهور!

اسحاق جهانگیری، معاون اول مدیر جمهور در تازه ترین بیانات خود از مشورت روحانی با نهادها و ارکان نظام جهت تشکیل کابینه دوازدهم خبر داد. جهانگیری با اشاره به عنوان گزینش اعضای کابینه دولت دوازدهم گفت: دولت دوازدهم باید به مردم معرفی شود. بار مسئولیت بسیار زیادی بر دوش این افراد است و طبیعی است که مردم با گزینش مدیر جمهور در 29 اردیبهشت جهتگیری مهم دولت و مطالبات مهم از دولت را روشن کردند و اعلام کردند که چه مطالباتی در این دوره دارند و چه کارها و کارهایی باید صورت گیرد.

او با بیان اینکه روحانی در حال مشورت با ارکان نظام جهت تشکیل کابینه دوازدهم هست، افزود: «رئیس جمهور با مشورتی که با نهادها و ارکان حکومت می کند، دولتی را گزینش می کند که با وعده هایی که به مردم در انتخابات در زمینه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی داده سازگار باشد و بتواند پاسخگو باشد.»

ماموریت خاص مدیر جمهور، این روزها گزینش کابینه تازه هست. کمتر از یک ماه تا آخر عمر دولت یازدهم باقی مانده و انبوهی از انتظارات و مطالبات از شیخ دیپلمات، او را ب

با این حساب، به نظر می رسد که روحانی تمام عزم خود را جزم کرده تا بتواند دولتی کارآمد، چابک، پاسخگو و باشهامت گزینش کند، کابینه ای که مطابق با درخواست مردم و نظر صاحبنظران باشد و از سوی دیگر با پرسشها دولت یازدهم همراه نباشد. روحانی به خوبی می داند که حامیان او به شدت به دنبال عوض کردن و تحول کابینه تازه نسبت به کابینه دولت یازدهم هستند. پروانه سلحشوری، نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران و از اعضای فراکسیون امید مجلس، یکی از افرادی است که به تازگی از لزوم عوض کردن حداقل نیمی از کابینه اول روحانی در دولت دوازدهم سخن گفته است.

سلحشوری در گفت وگو با خبرگزاری دانا در خصوص شاخصه های اعضای کابینه دوازدهم اظهار داشت: ما جهت اعضای کابینه شاخصه های فردی و شاخصه های تخصصی قائلیم. او افزود: شفافیت مالی، صداقت، پاکدستی، اخلاقمداری، خوشنامی و مقبولیت اجتماعی، ترجیح منافع ملی به منافع شخصی و گروهی، تعهد و مسئولیت پذیری در حوزه کاری و… از جمله شاخصه های فردی است که در گزینش اعضای کابینه باید به آنها توجه شود و جهت من به عنوان یک نماینده مجلس بسیار مهم هست. مدیر فراکسیون زنان مجلس در آخر گفت: با نگاه به شرایطی که گفتم، حداقل ۵۰ درصد کابینه باید عوض کردن کند. سلحشوری افزود: بعضی از تغییرات در جهت ایجاد وقت های تازه باید انجام شود؛ به عنوان نمونه ما معتقدیم که باید در کابینه وزیر زن حضور داشته باشد.

توجه روحانی

ماموریت خاص رئیس‌جمهور!

موضوعی که جهانگیری راجع به مشورت روحانی با نهادها و ارکان متفاوت کشور مطرح کرد، بسیاری از حامیان او را متوجه ساخت که دولت آینده به مطالبه آنها نزدیک خواهد بود. کارشناسان و صورت هایی که با اصول کلی سیاست های روحانی مخالف نیستند، هر کدام به نوعی تلاش کرده اند که مشورت و نظر خود را به سمع و نظر مدیر جمهور برسانند. رسانه ها، دیدارها و گاهی تریبون های متفاوت کشور مانند نطق های نمایندگان در مجلس، پل هایی هستند که از طریق آن توصیه هایی فراوانی از سمت حامیان روحانی به او ابراز می شود. یکی از این راه های ارتباطی که این روزها بسیار مورد توجه مسئولان و افکار عمومی قرار دارد، اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … هستند.

در این شبکه ها بسیاری از مردم، نمایندگان مجلس و مسئولان نقطه نظرات خود را منتشر کرده و انتظاراتی را که از روحانی در دولت دوازدهم دارند، مطرح می کنند. با بررسی این خبر ها به نظر می رسد که علاوه بر وزیر خارجه، بعضی وزرا مانند وزیر بهداشت و وزیر نفت که کارنامه خوبی در دولت یازدهم داشته اند، مورد رضایت افکار عمومی هستند و مردم از وزرای فعال و پرتلاش تقدیر می کنند و ادامه خدمت آنها در دولت دوازدهم را خواستارند. از سوی دیگر، در خصوص بعضی وزارتخانه ها نیز بحث های دیگری مطرح است.

ماموریت خاص مدیر جمهور، این روزها گزینش کابینه تازه هست. کمتر از یک ماه تا آخر عمر دولت یازدهم باقی مانده و انبوهی از انتظارات و مطالبات از شیخ دیپلمات، او را ب

نمره قبولی

همزمان محمود صادقی، عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، عوض کردن در وزارت کشور و وزارت علوم را از جمله انتظارات مردم و اغلب دانشگاهیان اعلام کرد. صادقی در گفت وگو با جماران با بیان اینکه وزرای دولت یازدهم جهت دوره گذار گزینش شده است بودند و نسبتا عملکرد مقبولی داشتند، گفت: به نظر من دوسوم کابینه باید عوض کردن کند.

او راجع به تحولات کابینه گفت: چندین گروه در این زمینه فعال هستند. به هرحال براساس وعده های مدیر جمهوری و پافشاری ایشان بر آنها در ایام بعد از انتخابات، انتظار می رود بر اساس آن وعده ها، اعضای کابینه گزینش شوند. او در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه کدام بخش های کابینه عملکرد ضعیفی داشته اند و نیاز به ترمیم دارند، گفت: به هرحال کابینه در یک دوره گذار قرار داشت و مجموعا نمره قبولی می گیرد. با توجه به وضعیتی که دولت یازدهم در آن کشور را تحویل گرفت، نیاز به حضور نیروهای باتجربه تر احساس می شد تا در این شرایط دیگر نیازی به آزمون و اشتباه نداشته باشند ولی شاید همین گروه تحرک و پویایی مورد نیاز را نداشتند؛ از این جهت حضور افراد پویاتر در کابینه مهم است.

ماموریت خاص رئیس‌جمهور!

البته تحرکات مدیر جمهور نیز نشان می دهد که او به این درخواست ها بی توجه نیست. در تازه ترین اخباری که از کابینه تازه به گوش می رسد، گفته می شود روحانی جهت عوض کردن در وزارتخانه هایی مانند وزارت علوم، مصمم شده است هست. در این میان گزینه هایی مانند رضا فرجی دانا، معصومه ابتکار و جعفر توفیقی نیز مطرح شده است هست. البته شنیده می شود که روحانی قصد دارد وزیر علوم و یا وزیر آموزش پرورش را از میان زنان گزینش کند تا یک زن جهت نخستین بار سکاندار این وزارتخانه ها شود.

یک منبع مطلع نیز در همین خصوص به خبرنگار «آرمان» گفت: «آقای روحانی یکی از وزارتخانه های آموزش و پرورش و وزارت علوم را به زنان می سپارد و از چند نفر برنامه گرفته شده است است.» مورد نیاز به ذکر است که مدیر جمهور از طریق اسحاق جهانگیری از فعالان زن مانند زهرا شجاعی درخواست معرفی اشخاص متخصص و کارآمد کرده و او در این زمینه نیز در حال مشورت با صاحبنظران است.

اخبار سیاسی – آرزوی بزرگ

واژه های کلیدی: حسن روحانی | رئیس جمهور | رئیس جمهور | دولت یازدهم | اعضای کابینه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs