سربروس آموزش اموزش میلیون دستگاه فرهنگیان

سربروس: آموزش اموزش میلیون دستگاه فرهنگیان آموزش پرورش اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه آغاز گزینش رشته آزمون دکتری از امروز

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور با اشاره به اینکه تعداد 14 هزار نفر در آزمون دکتری 96 پذیرش می شوند،‌گفت: داوطلبان از امروز شنبه 9 تا چهارشنبه 13 اردیبهشت‌ماه و

آغاز گزینش رشته آزمون دکتری از امروز

آغاز گزینش رشته آزمون دکتری از امروز

عبارات مهم : آموزش

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور با اشاره به اینکه تعداد 14 هزار نفر در آزمون دکتری 96 پذیرش می شوند، گفت: داوطلبان از امروز شنبه 9 تا چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه وقت دارند نسبت به گزینش 50 رشته اقدام کنند.

دکتر حسین توکلی در گفت وگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده است کارنامه نتیجه اولیه آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.d) نیمه متمرکز 96 به همراه اطلاعیه مربوط از ساعت 12 روز دوشنبه 28 فروردین 96 بر روی سایت شرکت سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفت. همچنین دفترچه راهنمای گزینش رشته های تحصیلی (شماره 2) آزمون فوق نیز عصر روز چهارشنبه 30 فروردین 96 بر روی سایت شرکت سنجش آموزش کشور منتشر شد.

آغاز گزینش رشته آزمون دکتری از امروز

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس ضوابط، داوطلبانی که مجاز به گزینش رشته شده است باشند، می توانند جهت پذیرش در کد رشته محل های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بجز دانشگاه آزاد اسلامی با مراجعه به سایت شرکت سنجش آموزش کشور و بعد از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای گزینش رشته های تحصیلی (شماره 2) و اطلاعیه های منتشره نسبت به گزینش حداکثر 50 کدرشته محل از میان کد رشته محل های تحصیلی مورد علاقه از کد رشته امتحانی مربوط اقدام کنند و از امروز شنبه 9 تا چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه 96 با مراجعه به سایت شرکت سنجش، 50 کدرشته محل انتخابی خود را به ترتیب اولویت در فرم گزینش رشته اینترنتی ثبت کنند.

دکتر توکلی گفت: بر اساس برنامه زمانی آینده نگری شده است فهرست اسامی معرفی شدگان دارنده حد نصاب، به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی، پژوهشی و سایر موارد دیگر) همراه برنامه زمانی مراجعه به دانشگاه های مجری در هفته اول خرداد 96 از طریق سایت شرکت سنجش منتشر خواهد شد.

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور با اشاره به اینکه تعداد 14 هزار نفر در آزمون دکتری 96 پذیرش می شوند،‌گفت: داوطلبان از امروز شنبه 9 تا چهارشنبه 13 اردیبهشت‌ماه و

به گفته وی، تعداد 260 هزار و 520 داوطلب نسبت به عضویت در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 96 اقدام کردند که از این تعداد 212 هزار و 941 داوطلب در جلسه آزمون حاضر و 47 هزار و 572 نفر غایب بودند.

وی ادامه داد: از تعداد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون تعداد 199 هزار و 303 نفر مجاز به گزینش رشته شدند و از این تعداد 75 هزار و 148 نفر مجاز به گزینش رشته های دوره های روزانه و سایر دوره ها هستند و 124 هزار و 155 نفر منحصرا مجاز به گزینش رشته سایر دوره ها هستند.

دکتر توکلی گفت: کل ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بجز دانشگاه آزاد اسلامی تعداد 14 هزار و 414 نفر است و ظرفیت پذیرش در دانشگاه آزاد متعاقبا از طرف این دانشگاه اعلام خواهد شد.

آغاز گزینش رشته آزمون دکتری از امروز

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور در آخر خاطرنشان کرد: همچنین داوطلبانی که مجاز به گزینش رشته شدند و علاقه مند به گزینش رشته در دانشگاه آزاد اسلامی هستند، مهم است در مهلت تعیین شده است به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کرده و بر اساس اطلاعیه های مربوطه در سایت آن دانشگاه نسبت به گزینش کدرشته محل های خود اقدام کنند.

واژه های کلیدی: آموزش | دانشگاه | پذیرش دانشجو | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs